Klinik Çalışmaları olan Fitoterapi Ekstraktları

CARONOSITOL D-Chiro Inositol

Caronositol®, çözücü içermeyen bir kromatografik ayrıştırmanın ardından keçiboynuzu ağacının meyvesinden ekstrakte edilen bir inositol izomer olan doğal D-Chiro-Inositol’dur.Polikistik over sendromundan muzdarip olan kadınların fizyolojik dengesinin korunmasında D-chiro-inositolün yararlı etkileri birçok bilimsel çalışmada tanımlanmıştır.

CAROSITOL D-Pinitol

Carositol®, yüksek glisemik hastalığın kontrolünde etkin bir şekilde yardımcı olan, yüksek D-pinitol içeriğine sahip, keçiboynuzu ağacının meyvesinden elde edilen doğal bir bileşendir. D-pinitolün glikoz metabolizması üzerindeki yararlı etkileri ve atletik performansı arttırmak için bir destek olarak kullanılabileceği çok sayıda bilimsel çalışmada kanıtlanmıştır.

HYDROLIV Hidroksitironol

Hydroliv™, hidroksitironol olarak standartlaştırılmış zeytin (meyve) ektraktıdır.EFSA [Journal 2011; 9 (4): 2033], zeytine ait bu fenolik bileşiğin LDL-kolesterol parçacıklarının oksidatif hasara karşı korunması konusunda olumlu bir görüş bildirmiştir. Bu etkiyi gösteren sayısız bilimsel araştırmaya göre, hidroksitirazolun plazma lipid koruyucu antioksidan etkisi doza bağımlıdır, böylece ekstraktımızın düzenli bir günlük dozu, arteryoskleroz ve kardiyovasküler hastalıkta yararlı olabilecek LDL-kolesterolün koruyucu bir etkisine ulaşır.

LUPRENOL Şerbetçiotu Ekstraktı

Luprenol™, menopoz dönemindeki rahatsızlıkları gidermek için kullanılan yeni doğal bir bileşendir. Menopoz, yumurtalık fonksiyonunun kesilmesi nedeniyle ortaya çıkan fizyolojik bir durumdur. Düşük östrojen seviyesi kadınların sağlığını ve refahını olumsuz yönde etkileyen bir dizi belirtiyi beraberinde getirir. Luprenol ™, en güçlü fitoöstrojen olarak tanımlanan şerbetçiotu ekstraktıdır. Diğer fitoöstrojenlerden farklı olarak, 8-PN direkt olarak emilir ve menopoz rahatsızlığının hızla iyileştirilmesi hedeflenir.

PF1

PF1®, kolesterol ve trigliserid düzeylerini dengelemeye yardımcı olan doğal bir bileşendir. Geleneksel olarak beslenme ve medikal özellikleri için kullanılan bir Akdeniz bitkisi olan keçiboynuzunun meyvesinden elde edilmiş bir ekstrakttır.PF1’in kan lipidlerinin dengesi üzerindeki yararlı etkileri, klinik çalışmalarla bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

URSOLIA Ursolik asit (3β-hidroksi-urs-12-ene-28-oik asit)

Ursolia®, yüksek ursolik asit içeriği olan Salvia officinalis L. kaynaklı bir ekstrakttır. Ursolik asit (3β-hidroksi-urs-12-ene-28-oik asit) Ursolia® için başlıca bileşendir ve oleanolik asit ürünün aktivitesinden büyük ölçüde sorumludur.Ursolia® idrar yolu enfeksiyonları (İYE) ile birlikte inflamasyon ve tıkanıklıkla mücadelede oldukça etkilidir.

Bülten

Yenilikler ve duyurularımızdan haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.